Како да се регистрирате и да повлечете пари во IQ Option

Како да се регистрирате и да повлечете пари во IQ Option


Како да се регистрирате на опцијата IQ

Како да се регистрирате со е-пошта

1. Можете да се регистрирате за сметка на платформата со кликнување на копчето „ Регистрирај се “ во горниот десен агол.
Како да се регистрирате и да повлечете пари во IQ Option
2. За да се регистрирате треба да ги пополните сите потребни информации и да кликнете на „Отвори сметка бесплатно“
 1. Внесете го вашето име и презиме
 2. Изберете ја вашата земја на постојан престој
 3. Внесете валидна адреса за е-пошта.
 4. Направете силна лозинка .
 5. Прочитајте ги „Условите“ и проверете го
Како да се регистрирате и да повлечете пари во IQ Option
Секоја чест! Успешно се регистриравте. Сега, ако сакате да користите демо сметка , кликнете „Започнете со тргување на сметката за вежбање“.
Како да се регистрирате и да повлечете пари во IQ Option
Сега можете да започнете со тргување. Имате 10.000 долари на демо сметка . Демо сметката е алатка за да се запознаете со платформата, да ги вежбате вашите вештини за тргување со различни средства и да испробате нова механика на графикон во реално време без ризици.
Како да се регистрирате и да повлечете пари во IQ Option
Можете исто така да тргувате на вистинска сметка по депонирањето со кликнување на „Надополнете ја вашата сметка со вистински средства“.
Како да се регистрирате и да повлечете пари во IQ Option
За да започнете со тргување во живо, треба да вложите на вашата сметка (минималниот депозит е 10 USD/GBP/EUR).

Погледнете ја оваа статија за да дознаете повеќе за Депозит: Како да направите депозит во опцијата IQ
Како да се регистрирате и да повлечете пари во IQ Option
Конечно, ќе пристапите до вашата е-пошта, IQ Option ќе ви испрати потврдна пошта. Кликнете на врската во таа пошта за да ја активирате вашата сметка. Така, ќе завршите со регистрација и активирање на вашата сметка.
Како да се регистрирате и да повлечете пари во IQ Option


Како да се регистрирате со сметка на Фејсбук

Исто така, имате опција да ја отворите вашата сметка преку веб по Facebook сметка и тоа можете да го направите со само неколку едноставни чекори:

1. Кликнете на копчето Facebook.
Како да се регистрирате и да повлечете пари во IQ Option
Потоа ќе ве праша дека имате 18 години или повеќе и ги прифаќате Условите, Политиката за приватност и Политиката за извршување на нарачката, кликнете „ Потврди “.
Како да се регистрирате и да повлечете пари во IQ Option
2. Ќе се отвори прозорец за најавување на Facebook, каде што ќе треба да ја внесете вашата е-адреса што сте ја користеле за да се регистрирате на Facebook

3. Внесете ја лозинката од вашата сметка на Facebook.

4. Кликнете на „Најави се“.
Како да се регистрирате и да повлечете пари во IQ Option
Откако ќе кликнете на копчето „Најави се“, IQ Option бара пристап до: Вашето име и профилна слика и адреса на е-пошта. Кликнете Продолжи...
Како да се регистрирате и да повлечете пари во IQ Option
После тоа, автоматски ќе бидете пренасочени на платформата IQ Option.


Како да се регистрирате со сметка на Google

1. За да се регистрирате со сметка на Google, кликнете на соодветното копче во формуларот за регистрација.
Како да се регистрирате и да повлечете пари во IQ Option
Потоа ќе ве праша дека имате 18 години или повеќе и ги прифаќате Условите на Условите, Политиката за приватност и Политиката за извршување на нарачката, кликнете „ Потврди “.
Како да се регистрирате и да повлечете пари во IQ Option
2. Во новоотворениот прозорец внесете го вашиот телефонски број или е-пошта и кликнете „Следно“.
Како да се регистрирате и да повлечете пари во IQ Option
3. Потоа внесете ја лозинката за вашата сметка на Google и кликнете „Следно“.
Како да се регистрирате и да повлечете пари во IQ Option
После тоа, следете ги упатствата испратени од услугата на вашата адреса за е-пошта.

Регистрирајте се на апликацијата IQ Опција за iOS

Ако имате мобилен уред со iOS, ќе треба да ја преземете официјалната мобилна апликација IQ Option од App Store или овде . Едноставно побарајте ја апликацијата „IQ Option - FX Broker“ и преземете ја на вашиот iPhone или iPad.

Мобилната верзија на платформата за тргување е потполно иста како и веб-верзијата на истата. Следствено, нема да има никакви проблеми со тргувањето и трансферот на средства. Покрај тоа, апликацијата за тргување со IQ Option за iOS се смета за најдобра апликација за онлајн тргување. Така, има висок рејтинг во продавницата.
Како да се регистрирате и да повлечете пари во IQ Option
Регистрацијата за мобилната платформа iOS е достапна и за вас.
 1. Внесете валидна адреса за е-пошта.
 2. Направете силна лозинка .
 3. Изберете ја вашата земја на постојан престој
 4. Проверете ги „Условите“ и кликнете „ Регистрирај се
Како да се регистрирате и да повлечете пари во IQ Option
Секоја чест! Успешно се регистриравте, кликнете на „Trade on Practice“ за тргување со демо сметка.
Како да се регистрирате и да повлечете пари во IQ Option
Имате 10.000 долари на демо сметка.
Како да се регистрирате и да повлечете пари во IQ Option


Регистрирајте се на апликацијата за Android со IQ Option

Ако имате мобилен уред со Android, ќе треба да ја преземете официјалната мобилна апликација IQ Option од Google Play или овде . Едноставно побарајте ја апликацијата „IQ Option - Online Investing Platform“ и преземете ја на вашиот уред.

Мобилната верзија на платформата за тргување е потполно иста како и веб-верзијата на истата. Следствено, нема да има никакви проблеми со тргувањето и трансферот на средства. Покрај тоа, апликацијата за тргување со IQ Option за Android се смета за најдобра апликација за онлајн тргување. Така, има висок рејтинг во продавницата.
Како да се регистрирате и да повлечете пари во IQ Option
Регистрацијата за мобилната платформа Андроид е исто така достапна за вас.
 1. Внесете валидна адреса за е-пошта.
 2. Направете силна лозинка .
 3. Изберете ја вашата земја на постојан престој
 4. Проверете ги „Условите“ и кликнете на „ Регистрација
Како да се регистрирате и да повлечете пари во IQ Option
Секоја чест! Успешно се регистриравте, кликнете „Trade on Practice“ за тргување со демо сметка.
Како да се регистрирате и да повлечете пари во IQ Option
Имате 10.000 долари на демо сметка.
Како да се регистрирате и да повлечете пари во IQ Option

Регистрирајте сметка за IQ Option на мобилната веб-верзија

Ако сакате да тргувате на мобилната веб верзија на платформата за тргување со IQ Option, можете лесно да го направите тоа. Првично, отворете го вашиот прелистувач на вашиот мобилен уред и посетете ја веб-страницата на брокерот.

Допрете го копчето „Трговија сега“ во центарот.
Како да се регистрирате и да повлечете пари во IQ Option
На овој чекор сè уште ги внесуваме податоците: е-пошта, лозинка, проверете ги „Услови на правила“ и допрете „Отвори сметка бесплатно“.
Како да се регистрирате и да повлечете пари во IQ Option
Тука си! Сега можете да тргувате од мобилната веб верзија на платформата. Мобилната веб-верзија на платформата за тргување е сосема иста како и обичната веб-верзија на неа. Следствено, нема да има никакви проблеми со тргувањето и трансферот на средства.

Имате 10.000 долари на демо сметка.
Како да се регистрирате и да повлечете пари во IQ OptionНајчесто поставувани прашања (ЧПП)


Колку пари можам да заработам на сметката за вежбање?

Не можете да земете никаков профит од трансакциите што ги завршувате на сметката за пракса. Добивате виртуелни средства и правите виртуелни трансакции. Наменет е само за обука. За да тргувате користејќи вистински пари, треба да депонирате средства на вистинска сметка.


Како да се префрлам помеѓу сметката за вежбање и вистинската сметка?

За да се префрлате помеѓу сметки, кликнете на вашето салдо во горниот десен агол. Погрижете се да сте во трговската соба. Панелот што се отвора ги прикажува сите ваши сметки: вашата вистинска сметка и вашата сметка за вежбање. Кликнете на сметката за да ја направите активна за да можете да ја користите за тргување.


Како да ја надополнам сметката за вежбање?

Секогаш можете бесплатно да ја надополнувате вашата сметка за вежбање ако салдото падне под 10.000 долари. Прво, мора да ја изберете оваа сметка. Потоа кликнете на зеленото копче Депозит со две стрелки во горниот десен агол. Се отвора прозорец каде што можете да изберете која сметка да ја надополнувате: сметката за вежбање или вистинската.


Дали имате апликации за компјутер, iOS или Android?

Да! И на компјутерите, платформата реагира побрзо во апликацијата за Windows и Mac OS. Зошто е побрзо да се тргува во апликацијата? Веб-страницата побавно ги ажурира движењата на графиконот бидејќи прелистувачот не ги користи достапните WebGL способности за максимизирање на ресурсите на компјутерската видео картичка. Апликацијата го нема ова ограничување, па затоа го ажурира графиконот речиси веднаш. Имаме и апликации за iOS и Android. Можете да ги најдете и преземете апликациите на нашата страница за преземање.

Ако верзијата на апликацијата не е достапна за вашиот уред, сепак можете да тргувате користејќи ја веб-локацијата за IQ Option.


Како можам да ја заштитам мојата сметка?

За да ја заштитите вашата сметка, користете автентикација во 2 чекора. Секој пат кога ќе се најавите на платформата, системот ќе бара од вас да внесете специјална шифра испратена на вашиот телефонски број. Можете да ја активирате опцијата во Поставки.


Како да повлечете пари на опцијата IQ

Како да подигнам пари?

Вашиот начин на повлекување ќе зависи од начинот на депозит.

Ако користите е-паричник за депонирање, ќе можете да повлекувате само на истата сметка на е-паричник. За да повлечете средства, направете барање за повлекување на страницата за повлекување. Барањата за повлекување се обработуваат од IQ Option во рок од 3 работни дена. Ако се повлечете на банкарска картичка, на платниот систем и на вашата банка им треба дополнително време за да ја обработат оваа трансакција.

Условите може да варираат во зависност од локацијата. Ве молиме контактирајте со Поддршка за прецизни упатства.

1. Посетете ја веб-локацијата IQ Option или мобилната апликација

2. Најавете се на сметката со е-пошта или социјална сметка.

3. Изберете „Повлечете средства“.

Ако сте на нашата почетна страница, изберете „Повлекување средства“ на десниот панел.
Како да се регистрирате и да повлечете пари во IQ Option
Ако сте во трговската соба, кликнете на иконата Профил и изберете „Повлекување средства“
Како да се регистрирате и да повлечете пари во IQ Option
4. Ќе бидете пренасочени на страницата за повлекување, наведете ја сумата што сакате да ја повлечете (минималниот износ за повлекување е 2 долари).
Како да се регистрирате и да повлечете пари во IQ Option
Изберете начин за повлекување, за депозити направени од банкарски картички, прво треба да го повлечете депонираниот износ назад на вашата картичка во форма на рефундирање.
Како да се регистрирате и да повлечете пари во IQ Option
Успешно рефундирање.
Како да се регистрирате и да повлечете пари во IQ Option
А потоа можете да ја повлечете вашата добивка користејќи кој било друг достапен начин на плаќање.
Како да се регистрирате и да повлечете пари во IQ Option
Вашето барање за повлекување и статусите за повлекување се прикажани на страницата за повлекување.
Како да се регистрирате и да повлечете пари во IQ Option


Како да повлечете пари од трговската сметка на банкарска картичка?

За да ги повлечете вашите средства, одете во делот Повлечете средства. Изберете начин за повлекување, наведете го износот и другите потребни детали и кликнете на копчето „Повлечете средства“. Ние правиме се од себе да ги обработиме сите барања за повлекување во текот на истиот ден или следниот ден ако е надвор од работното време во работните денови (со исклучок на викендите). Имајте предвид дека може да потрае малку подолго за да се обработат меѓубанкарските плаќања (од банка до банка).

Бројот на барања за повлекување е неограничен. Износот за повлекување не треба да го надминува тековниот износ на трговско салдо.

*Повлекувањето на средствата ги враќа парите кои биле уплатени во претходната трансакција. Така, износот што можете да го повлечете на банкарска картичка е ограничен на износот што сте го депонирале со таа картичка.

Додаток 1 покажува дијаграм на тек на процесот на повлекување.

Следниве страни се вклучени во процесот на повлекување:

1) IQ Опција

2) Банка што презема – партнерска банка на IQ Option.

3) Меѓународен платен систем (IPS) – Visa International или MasterCard.

4) Издавачка банка – банката што ја отворила вашата банкарска сметка и ја издала вашата картичка.

Имајте предвид дека на банкарската картичка можете да го повлечете само износот на вашиот првичен депозит направен со оваа банкарска картичка. Ова значи дека можете да ги вратите вашите средства на оваа банкарска картичка. Овој процес може да потрае малку подолго од очекуваното, во зависност од вашата банка. IQ Option веднаш ги префрла парите во вашата банка. Но, може да потрае до 21 ден (3 недели) за да се префрлат пари од банката на вашата банкарска сметка.

Доколку не ги добиете парите на 21-виот ден, ве молиме да подготвите извод од банка (со лого, потпис и печат доколку е печатена верзија; електронските верзии мора да бидат испечатени, потпишани и со печат од банката) кој ги опфаќа период од датумот на депонирање (од овие средства) до тековниот датум и испратете го на [email protected] од е-поштата поврзана со вашата сметка или до нашиот службеник за поддршка преку разговор во живо. Би било неверојатно доколку можете да ни доставите и е-пошта на претставникот на банката (лицето кое ви го доставило изводот од банката). Потоа ќе ве замолиме да не информирате веднаш штом ќе го испратите. Можете да не контактирате преку разговор во живо или преку е-пошта ([email protected]). Ве молиме имајте предвид дека вашиот банкарски извод мора да содржи информации за вашата банкарска картичка (првите 6 и 4 последни цифри од нејзиниот број).

Ќе се потрудиме да ја контактираме вашата банка и да и помогнеме да ја најдат трансакцијата. Вашиот банкарски извод ќе биде испратен до агрегаторот за плаќања, а истрагата може да потрае до 180 работни дена.

Ако повлечете износ што сте го депонирале истиот ден, овие две трансакции (депозит и повлекување) нема да се одразат на изводот од банката. Во овој случај, ве молиме контактирајте ја вашата банка за појаснување.

Најчесто поставувани прашања (ЧПП)


Колку време ми е потребно за повлекувањето што го направив со банкарски трансфер да стигне на мојата банкарска сметка?

Стандардниот максимален рок за банкарски трансфери е 3 работни дена и може да потрае помалку. Сепак, исто како што некои болето се обработуваат за помалку време, на други можеби ќе им треба цело време на терминот.


Зошто го променивте минималниот износ за повлекување банкарски трансфер на 150,00 BRL?

Ова е нов минимален износ за повлекување само за банкарски трансфери. Ако изберете друг метод, минималниот износ е сè уште 4 BRL. Оваа промена беше неопходна поради големиот број на повлекувања обработени со овој метод при ниски вредности. За да го почитуваме времето на обработка, треба да го намалиме бројот на повлекувања дневно, без да влијаеме на квалитетот на истите.


Се обидувам да подигнам помалку од 150,00 BRL со банкарски трансфер и добивам порака да контактирам со поддршката. Те молам договори ми го

Ако сакате да повлечете сума под 150 BRL, треба само да изберете друг начин на повлекување, на пример електронски паричник.


Кои се минималните и максималните износи за повлекување?

Немаме ограничувања за минималниот износ за повлекување - почнувајќи од 2 долари, можете да ги повлечете вашите средства на следната страница: iqoption.com/withdrawal. За да повлечете сума помала од $2, ќе треба да го контактирате нашиот тим за поддршка за помош. Нашите специјалисти ќе ви ги обезбедат можните сценарија.


Дали треба да дадам документи за да направам повлекување?

Да. Треба да го потврдите вашиот идентитет за да ги повлечете средствата. Потврдата на сметката е неопходна за да се спречат лажни финансиски трансакции на сметката.

За да го поминете процесот на верификација, љубезно ќе бидете замолени да ги поставите вашите документи на платформата користејќи ги линковите дадени подолу:

1) Фотографија од вашата лична карта (пасош, возачка дозвола, национална лична карта, дозвола за престој, потврда за идентитет на бегалци, патување со бегалци пасош, избирачка лична карта). Можете да ги користите нашите видео упатства подолу за детали.

2) Ако сте користеле банкарска картичка за депонирање пари, ве молиме поставете копија од двете страни на вашата картичка (или картички ако сте користеле повеќе од една за депонирање). Запомнете дека треба да го скриете вашиот CVV број и да ги држите видливи само првите 6 и последните 4 цифри од бројот на вашата картичка. Ве молиме проверете дали вашата картичка е потпишана.

Ако користите е-паричник за депонирање средства, треба да ни испратите само скенирање на вашата лична карта.

Сите документи ќе бидат потврдени во рок од 3 работни дена откако ќе поднесете барање за повлекување.


Статуси за повлекување. Кога ќе биде завршено моето повлекување?

1) Откако ќе се поднесе барање за повлекување, тој го добива статусот „Барано“. Во оваа фаза, средствата се одземаат од состојбата на вашата сметка.

2) Откако ќе започнеме со обработка на барањето, тоа го добива статусот „Во процес“.

3) Средствата ќе бидат префрлени на вашата картичка или е-паричник откако барањето ќе го добие статусот „Испратени средства“. Ова значи дека повлекувањето е завршено од наша страна, а вашите средства повеќе не се во нашиот систем.

Може да го видите статусот на вашето барање за повлекување во секое време во вашата историја на трансакции.

Времето кога ќе ја примите уплатата зависи од банката, платниот систем или системот на е-паричник. Тоа е приближно 1 ден за е-паричници и обично до 15 календарски дена за банките. Времето за повлекување може да се зголеми од платниот систем или вашата банка и IQ Option нема никакво влијание врз тоа.


Колку време е потребно за да се процесира повлекувањето?

За секое барање за повлекување, на нашите специјалисти им треба малку време да проверат сè и да го одобрат барањето. Ова е обично не повеќе од 3 дена.
Како да се регистрирате и да повлечете пари во IQ Option
Треба да се погрижиме лицето што поднесува барање да сте навистина вие, за никој друг да не може да пристапи до вашите пари.

Ова е неопходно за безбедноста на вашите средства, заедно со процедурите за верификација.

После тоа, постои посебна процедура кога се повлекувате на банкарска картичка.

На вашата банкарска картичка можете да го повлечете само вкупниот износ депониран од вашата банкарска картичка во последните 90 дена.

Ви ги испраќаме парите во истите 3 дена, но на вашата банка и треба уште малку време за да ја заврши трансакцијата (поточно, откажување на вашите плаќања кон нас).

Алтернативно, можете да ги повлечете сите ваши профити во е-паричник (како Skrill, Neteller или WebMoney) без никакви ограничувања и да ги добиете парите во рок од 24 часа откако ќе го завршиме вашето барање за повлекување. Ова е најбрзиот начин да ги добиете вашите пари.
Како да се регистрирате и да повлечете пари во IQ Option
Thank you for rating.