Како да регистрирате сметка на IQ Option

Како да регистрирате сметка на IQ Option


Како да регистрирате сметка за IQ Option со е-пошта

1. Посетете ја веб-локацијата на IQ Option и кликнете на [Sign Up] во горниот десен агол на страницата.
Како да регистрирате сметка на IQ Option
2. За да се регистрирате, треба да ги пополните сите потребни информации и да кликнете на „ Отвори сметка бесплатно“
  1. Изберете ја вашата земја на постојан престој.
  2. Внесете валидна адреса за е-пошта и креирајте сигурна лозинка.
  3. Прочитајте ја Политиката за приватност и потврдете ја со кликнување на полето за избор.
Како да регистрирате сметка на IQ Option
Секоја чест! Успешно се регистриравте.

Сега можете да започнете со тргување. Имате 10.000 долари на демо сметка . Демо сметката е алатка за да се запознаете со платформата, да ги вежбате вашите вештини за тргување со различни средства и да испробате нова механика на графикон во реално време без ризици.
Како да регистрирате сметка на IQ Option
Можете исто така да тргувате со Реална сметка по депонирањето со кликнување на „ Депозит “ во горниот десен агол на страницата.
Како да регистрирате сметка на IQ Option
И кликнете „ Надополнете ја вашата сметка “ (минималниот депозит е 10 УСД).

Погледнете ја оваа статија за да дознаете повеќе за Депозит: Како да депонирате на опцијата IQ
Како да регистрирате сметка на IQ Option
Конечно, ќе пристапите до вашата е-пошта, IQ Option ќе ви испрати потврдна пошта. Кликнете на врската во таа пошта за да ја активирате вашата сметка. Така, ќе завршите со регистрација и активирање на вашата сметка.
Како да регистрирате сметка на IQ Option


Како да регистрирате сметка за IQ Option на Facebook

Исто така, имате можност да отворите сметка за IQ Option користејќи Facebook, што е брз и лесен начин да ја креирате вашата трговска сметка и да започнете со тргување.

1. Кликнете на копчето Facebook .
Како да регистрирате сметка на IQ Option
Потоа ќе ве праша дека имате 18 години или повеќе и ги прифаќате Условите на Условите, Политиката за приватност и Политиката за извршување на нарачката, кликнете „ Потврди “.
Како да регистрирате сметка на IQ Option
2. Ќе бидете пренасочени на страницата за најавување на Facebook.

3. Внесете ја вашата е-пошта и лозинка на Facebook.

4. Кликнете на „Најави се“.
Како да регистрирате сметка на IQ Option
Ќе биде побарано да го потврдите вашиот идентитет и да и дадете дозвола на IQ Option да пристапи до некои од вашите информации на Facebook, како што се вашето име и слика на профилот. Кликнете на „Продолжи како ...“.
Како да регистрирате сметка на IQ Option
После тоа, ќе бидете пренасочени назад на веб-страницата на IQ Option, каде што вашата трговска сметка ќе се креира автоматски.

Сега можете да започнете да тргувате со IQ Option со вашата сметка на Facebook. Можете исто така да пристапите до поставките на вашата сметка, да депонирате и повлекувате средства, да го потврдите вашиот идентитет и повеќе од менито во горниот десен агол на страницата.

Како да регистрирате сметка за IQ Option со Google

1. Опцијата IQ е достапна и за регистрација со помош на сметка на Google . За да се регистрирате, треба да ја овластите вашата сметка на Google со кликнување на соодветното копче во формуларот за регистрација.
Како да регистрирате сметка на IQ Option
Потоа ќе ве праша дека имате 18 години или повеќе и ги прифаќате Условите на Условите, Политиката за приватност и Политиката за извршување на нарачката, кликнете „ Потврди “.
Како да регистрирате сметка на IQ Option
2. Ќе бидете пренасочени на страницата за најавување на Google каде што можете да ги внесете постојните акредитиви на вашата сметка на Google.
Како да регистрирате сметка на IQ Option
3. Потоа внесете ја лозинката за вашата сметка на Google и кликнете „Следно“.
Како да регистрирате сметка на IQ Option
Секоја чест! Успешно се регистриравте со google сметка на IQ Option. Потоа ќе ве одведат на контролната табла со IQ Option каде што можете да го комплетирате вашиот профил, да го потврдите вашиот идентитет, да депонирате средства и да започнете со тргување.

Сега можете да уживате во придобивките од тргувањето на една од најнапредните и најпогодни платформи на пазарот.


Регистрирајте сметка на апликацијата IQ Option iOS

Ако барате удобен и лесен начин за тргување на вашиот iPhone или iPad, можеби ќе сакате да ја испробате апликацијата IQ Option iOS. Ќе ви покажеме како да преземете, инсталирате и регистрирате сметка на апликацијата IQ Option iOS во неколку едноставни чекори.

Чекор 1: Преземете ја апликацијата IQ Option iOS од App Store.

Првиот чекор е да отидете во App Store на вашиот iOS уред и да пребарувате за „IQ Option“. Алтернативно, можете да ја преземете апликацијата директно овде .
Како да регистрирате сметка на IQ Option
Чекор 2: Регистрирајте сметка на апликацијата IQ Option iOS.

Откако ќе ја преземете апликацијата, можете да допрете на неа за да ја отворите и да го започнете процесот на инсталација.

Пополнете го формуларот за регистрација со вашите лични податоци:
  1. Внесете валидна адреса за е-пошта.
  2. Направете силна лозинка .
  3. Изберете ја вашата земја на постојан престој.
  4. Согласете се со одредбите и условите на платформата и кликнете на „ Регистрирај се “.
Алтернативно, можете да се регистрирате со вашиот Google, Facebook или Apple ID со допирање на соодветните копчиња.
Како да регистрирате сметка на IQ Option
Секоја чест! Успешно регистриравте сметка на апликацијата IQ Option iOS и сте подготвени да започнете со тргување на вашиот мобилен уред.
Како да регистрирате сметка на IQ Option
Имате 10.000 долари на демо сметка. Можете да изберете од стотици средства за тргување, да анализирате графикони за цени, да користите различни индикатори и алатки, да поставувате предупредувања и известувања, да правите депозити и повлекувања, да контактирате со поддршката за корисници и многу повеќе.
Како да регистрирате сметка на IQ Option

Регистрирајте сметка на апликацијата IQ Option Android

Апликацијата IQ Option Android е корисничка и моќна платформа за тргување која ви овозможува да тргувате во секое време и каде било.

Ќе ви покажеме како да преземете и регистрирате сметка на апликацијата IQ Option Android, што е еден од најзгодните начини за тргување во движење.

Чекор 1: Преземете ја апликацијата.

За да ја преземете апликацијата IQ Option Android, можете или да отидете во продавницата на Google Play и да пребарувате за „IQ Option – платформа за тргување“ или кликнете овде .
Како да регистрирате сметка на IQ Option
Чекор 2: Отворете ја апликацијата и пријавете се.

Откако ќе ја преземете и инсталирате апликацијата, отворете ја и ќе видите формулар за регистрација каде што можете да ја внесете вашата е-пошта, лозинката и да ја изберете вашата земја. Исто така, треба да се согласите со одредбите и условите и политиката за приватност со штиклирање на полето. Алтернативно, можете да се регистрирате со вашата сметка на Google или Facebook со допирање на соодветните копчиња.
Како да регистрирате сметка на IQ Option
Честитки, успешно ја креиравте вашата сметка за IQ Option. Може да започнете да ги истражувате карактеристиките на апликацијата IQ Option Android.
Како да регистрирате сметка на IQ Option
Може да се префрлате помеѓу бесплатна демо сметка и вистинска сметка со допирање на иконата за салдо во горниот десен агол. Можете исто така да изберете од над 300 средства за тргување, да гледате графикони и индикатори, да поставувате предупредувања и да управувате со вашите занаети.
Како да регистрирате сметка на IQ Option


Регистрирајте сметка за IQ Option на мобилната веб-верзија

Ќе ви покажеме како да регистрирате сметка на IQ Option на мобилната мрежа, која е компатибилна со кој било уред и прелистувач.

Чекор 1: Отворете го вашиот прелистувач на вашиот мобилен уред. После тоа, посетете ја веб-страницата за IQ Option

Чекор 2: На почетната страница, ќе видите копче „Тргувајте сега“ во центарот. Допрете го за да отворите формулар за регистрација.
Како да регистрирате сметка на IQ Option
Ќе треба да ја изберете вашата земја и да ја внесете вашата адреса за е-пошта, да креирате лозинка и да се согласите со условите и условите. Можете исто така да се регистрирате со вашата сметка на Facebook или Google ако сакате.
Како да регистрирате сметка на IQ Option
Секоја чест! Успешно регистриравте сметка за IQ Option на мобилната веб верзија. Сега можете да ја истражите платформата и да започнете со тргување.

Мобилната веб-верзија на платформата за тргување е сосема иста како и обичната веб-верзија на истата. Следствено, нема да има никакви проблеми со тргувањето и трансферот на средства.
Како да регистрирате сметка на IQ Option


Најчесто поставувани прашања (ЧПП)

Колку пари можам да заработам на сметката за вежбање?

Не можете да профитирате од занаетите што ги правите на сметката за вежбање. На практична сметка, добивате виртуелни средства и правите виртуелни занаети. Дизајниран е само за обука. За да тргувате со вистински пари, треба да депонирате средства на вистинска сметка.


Како да се префрлам помеѓу практична сметка и вистинска сметка?

За да се префрлате помеѓу сметки, кликнете на вашето салдо во горниот десен агол. Погрижете се да сте во трговската соба. Панелот што се отвора ги прикажува сите ваши сметки: вашата вистинска сметка и вашата сметка за вежбање. Кликнете на сметката за да ја направите активна. Сега можете да го користите за тргување.


Како да ја надополнам мојата сметка за вежбање?

Секогаш можете бесплатно да ја надополнувате вашата сметка за вежбање ако вашето салдо падне под 10.000 долари. Прво мора да ја изберете оваа сметка. Потоа кликнете на зеленото копче Депозит со две стрелки во горниот десен агол. Ќе се отвори прозорец во кој можете да изберете која сметка сакате да ја депонирате: сметка за вежбање или вистинска сметка.


Како можам да ја заштитам мојата сметка?

За да ја заштитите вашата сметка, користете автентикација во два чекора. Секој пат кога ќе се најавите на платформата, системот ќе ве поттикне да внесете специјален код испратен на вашиот телефонски број. Можете да го активирате ова во Поставки.

Дали имате такса за неактивност?

Во согласност со нашите Услови и правила, доколку Клиентот за деведесет (90) последователни календарски дена не врши никакви операции на платформата за тргување на Компанијата („Неактивна сметка“), компанијата има право да примени надоместок за одржување на Неактивната сметка во износ од 10 € на неискористеното салдо на сметката на Клиентот. Годишниот надомест нема да го надмине вкупниот биланс на сметката на Клиентот.
Thank you for rating.